پروژه های اداری و تجاری

ساختمان های اداری ساختمان هایی هستند که برای استفاده به عنوان دفتر طراحی شده اند. آنها معمولاً با تعداد زیادی فضاهای بسته مانند دفاتر خصوصی و اتاق های کنفرانس مشخص می شوند. ساختمان های اداری همچنین ممکن است یک یا چند قسمت پذیرش داشته باشند که بازدیدکنندگان می توانند منتظر قرار ملاقات خود باشند. آنها همچنین ممکن است یک کافه تریا یا سایر امکانات خدمات غذایی داشته باشند.

ساختمان اداری نوعی ساختمان تجاری است که شامل فضاهایی است که عمدتاً برای استفاده در ادارات طراحی شده است. هدف اولیه یک ساختمان اداری فراهم کردن محل کار و محیط کاری در درجه اول برای کارکنان اداری و مدیریتی است. این کارگران معمولاً مناطق مشخصی را در ساختمان اداری اشغال می کنند و معمولاً با میزها، رایانه های شخصی و سایر تجهیزاتی که ممکن است در این مناطق به آنها نیاز داشته باشند ارائه می شود.

ساختمان‌های اداری می‌توانند اندازه‌ها و اشکال مختلفی داشته باشند، از سازه‌های کم‌مرتبه تا آسمان‌خراش‌های بلند. آنها معمولاً با در نظر گرفتن نیازهای کسب و کارها و سازمان ها، با ویژگی هایی مانند پلان های طبقه انعطاف پذیر، اتصال به اینترنت پرسرعت و سیستم های کم مصرف طراحی می شوند.

مزایای ساخت ساختمان‌های اداری و تجاری به روش LPT

  • سرعت‌بالای ساخت
  • امکان ساخت دهانه‌های بزرگ
  • بهره‌برداری سریع
  • مجوز از مرکز تحقیقات راه و مسکن شهرسازی تا ارتفاع 200 متر
  • مقاومت در برابر زلزله تا 8 ریشتر

پروژه ها

اسکرول به بالا